NieOCZYwiste

foto Artur Laskoś

W czasach pandemii można robić rzeczy nieoczywiste. Udowodnili to słuchacze Policealnego Studium Animatorów Kultury w Krośnie. Ich „nieOCZYwista” wystawa fotografii szkła zrobiła na nas spore wrażenie.

foto Marta Majewska

W Studium można spotkać ludzi kreatywnych, ciekawych świata, spragnionych nowych wyzwań oraz o nieograniczonej wyobraźni. Słuchacze I roku zawodu Animator fotografii podjęli się trudnego zadania fotografowania szklanych przedmiotów. Szkło nie zawsze wygląda atrakcyjnie, a odbijające się od niego światło nie jest łatwe do opanowania.

Dawid Hłouszek

W fotografii zaskakujące jest to, że robienie zdjęć,  rzeczom oczywistym, takim jak patery, wazony czy figurki, może stać się fascynującym odkrywaniem  nieoczywistych obrazów. Szkło okazało się bardzo wdzięcznym i atrakcyjnym tematem. Szukanie nieoczywistości w szkle łączyło w sobie eksperymenty z oświetleniem, z wodą, matową szybą albo kalką techniczną, a ostateczny, zaskakujący efekt został dopracowany w programie graficznym.

foto Jolanta Dziedzic

Zdjęcia z tematem szkła realizowane były we współpracy z Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie i tam też będzie można je oglądać. Autorami zdjęć są słuchacze I roku zawodu Animator fotografii.

Wystawę również można obejrzeć  również w formie foto książki.

Redakcja portalu wregionie24.pl gorąco poleca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *