Śmierć 14-latki na drodze w Porażu

Na drodze, w miejscowości Poraż doszło wczoraj (13.06), po godzinie 21-szej do tragicznego wypadku. W idące poboczem nastolatki wjechał rozpędzony samochód.

Rzecznik Komendy Policji w Sanoku asp. Izabela Rowińska-Ciępiel komentuje, Kierujący pojazdem marki Audi, 40-letni mieszkaniec powiatu leskiego potrącił dwie 14-latki idące poboczem. Ratownicy na miejscu wypadku reanimowali jedną z nich, niestety pomimo ich wysiłków dziewczynka zmarła. Druga z nastolatek została przewieziona do szpitala z obrażeniami wewnętrznymi.  Sprawca, porzucił samochód na miejscu zdarzenia, a sam uciekł w kierunku lasu. W akcję poszukiwawczą zaangażowanych było około 20 policjantów. W akcji wykorzystano także psa tropiącego. Do zatrzymania podejrzanego przyczynili się także mieszkańcy miejscowości. Czterdziestolatek od którego, wyczuwalny był zapach alkoholu nie poddał się badaniu alkomatem. Najbliższe 48 godzin spędzi w policyjnej izbie zatrzymań.

Mężczyzna, który nie przyznaje się do winy, po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany. Po przesłuchaniu najprawdopodobniej odpowie za swój czyn. W portal wregionie24 .pl dowiecie się o dalszym ciągu sprawy.

redakcja