Koronawirus! SOR w Brzozowie

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się o problemie z koronawirusem w Brzozowskim Oddziale Ratunkowym. Na oddział SOR w Brzozowie zgłosiła się starsza kobieta, która wróciła z zagranicy. Miała skierowanie do szpitala w Sanoku, w związku z inną dolegliwością. Pacjentka nie miała żadnych objawów chorobowych, które mogłyby wskazywać na zarażenie koronawirusem.

Wykonany test na COVID-19 niestety okazał się dodatni. Kobieta została skierowana do szpitala jednoimiennego w Łańcucie. Na nieszczęście w brzozowskim oddziale ratowniczym przebywała w tym czasie więcej niż jedna zmiana ratowników. Wszystkie te osoby są już na kwarantannie, a oddział został dokładnie zdezynfekowany. Jednak w związku z tym Szpitalny Oddział Ratunkowy ma tymczasowo ograniczone możliwości działania. Część pacjentów była przekierowywana do innych jednostek SOR.

Będziemy informować o rozwoju sytuacji w tej sprawie.

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia jeśli podejrzewamy u siebie możliwość zakażenia należy kontaktować się z infolinią Narodowego Funduszu Zdrowia 800 190 590 lub skontaktuj się z lokalnym oddziałem Sanepidu.

Redakcja