Przygraniczni reporterzy

W ten weekend rozpoczął się polsko-słowacki projekt „Przygraniczni reporterzy”. Na konferencji w słowackim Svidniku spotkali się polscy i słowaccy dziennikarze. Celem konferencji była informacja o rozpoczęciu mikroprojektu i możliwościach zaangażowania w nim instytucji edukacyjnych i mediów po obu stronach granicy.

Marcin Marcinkowski Bieszczadzka Fundacja „Orelec GALA”

W ramach tego projektu zostanie zorganizowany cykl warsztatów, na których będzie można przyswoić sobie obsługę kamery, przetwarzanie materiału i postprodukcję. Osobom, które ukończą międzynarodowe warsztaty nieobcy będzie eksport informacji prasowych do agencji informacyjnych czy internetu. Celem tych warsztatów jest także nauka wykonywania tych czynności w najwyższych możliwych standardach.

Głównym celem projektu „Przygraniczni reporterzy” jest przygotowanie wykwalifikowanych pracowników regionalnych mediów. Specjaliści medialni i eksperci przygotują materiały badawcze dotyczące określonych zagadnień. które zostaną przetestowane pilotażowo podczas szeregu profesjonalnych warsztatów.

W Svidniku spotkali się przedstawiciele słowackiej telewizji, radia i słowackich regionalnych portali z przedstawicielami polskich mediów, wśród których byli także przedstawiciel redakcji portalu wregionie24.pl. oraz telewizji Galicja.

Polskim partnerem projektu jest Bieszczadzka Fundacja „Orelec GALA”, a sam projekt potrwa do 31 marca 2021 roku.

redakcja

(fot.pepe)