Rozsypaniec w Krainie Łagodności

Wiele osób czekało na to wydarzenie przez cały rok. W związku z pandemią i i jej restrykcjami długo nie było wiadomo czy festiwal się odbędzie. Ale w końcu jest, udało się. Już w ten weekend w bieszczadzkiej Dołżycy odbędzie się „Rozsypaniec”. Jedenasta edycja Festiwalu jest naturalną kontynuacją „Bieszczadzkich Aniołów”. których współorganizatorem było sanockie Radio Bieszczady.

Jak mówią sami organizatorzy, „zawsze w sierpniu spotykaliśmy się w Bieszczadach, choć rozsypani po różnych zakątkach świata. W tym roku nie mogło być inaczej. Zagramy dla Was…w tych nadal dziwnych, trudnych czasach.Rozpalimy ognisko, zaprosimy rękodzielników, zagramy koncerty plenerowe…”

W tym roku za Karczmą przy Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej wystąpi Przemek Bielawa i Robert Mazurkiewicz, którzy weszli już w kanon „Krainy Łagodności”. Piotr Rogala zaśpiewa na pewno swoją opowieść o Bieszczadniku i jego miłości do rzeki Solinki. Grupa Cztery Piąte istnieje dopiero dwa lata, ale już ma rzesze fanów, zwłaszcza wśród tych osób, które cenią sobie poezje Wojtka Bellona.

Zespołów Pod Wiatr i U Studni przedstawiać w zasadzie nie trzeba, ponieważ przez lata zyskały już uznanie i popularność. Pierwszy jest znany również z wykonań muzyki żeglarskiej. Drugi to muzycy współtworzący prze wiele lat Stare Dobre Małżeństwo.

Sprawdziliśmy dla Was pogodę na bieszczadzki weekend. 26 stopni i „lekka bryza” znad Solinki spowoduje to, że nasza redakcja również spotka się tam również z muzyką.

redakcja