Szklane dźwięki w Krośnie

Rynek w Krośnie ożył muzyką lokalnych artystów. W sobotę odbyły się kolejne koncerty z cyklu „Szklane dźwięki”, które w ciągu wakacji odbywają się w Mieście Szkła. Spotkania na Rynku miały również na celu promocję lokalnych artystów i lokalnych przedsiębiorców.

Organizatorami tych weekendowych wydarzeń muzycznych są Jagoda Pękalska i Jakub Penar z Młodzieżowej Rady Krosna. Ich celem jest ożywienie, opustoszałego wieczorami miasta i wprowadzanie namiastki klimatu europejskich miast tętniących wieczorami życiem.

Sobotni wieczór rozpoczął 10-letni artysta Ivo Chudy, który kształci się w Rymanowskiej Szkole Muzycznej. Ivo gra na saksofonie, jest także wokalistą w dwóch zespołach (Prym i Swing).

Jako gwiazda wieczoru wystąpiła Aleksandra Kozubal z Krosna. Młoda artystka zdążyła już wystąpić w programie Mam Talent, a także współpracować z Kajah i jej wytwórnią płytową. Niezwykłe wykonania Aleksandry Kozubal dostarczą słuchaczom na pewno wiele emocji i pozytywnej muzycznej wibracji.

Po obu koncertach lokalnych artystów organizatorzy zaprosili na Silent Disco. Cichą imprezę pod gołym niebem. Każdy z „cichotańczących” otrzymał bezprzewodowe słuchawki, przez które mógł słuchać muzyki. Trzy różne playlisty współtworzyli internauci, zgłaszający wcześniej swoje muzyczne propozycje.

redakcja