Galicja Blues Festiwal

W Krośnie rozpoczyna się po raz siedemnasty międzynarodowe święto muzyki bluesowej. W Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza zagrają muzycy z Polski, Wielkiej Brytanii i Ameryki.

Dzisiaj (17.09) na scenie pojawią się Robert Lenert Quintet oraz
Grey Zone American Blues. Pierwsza grupa to nowy projekt Roberta Lenerta, który połączył siły z Los Agentos. To zespół z 10-letnią historią, który mogliśmy usłyszeć również rok temu na festiwalu Bies Czad Blues w Bieszczadach. Chłopaki z Grey Zone American Blues przylecieli do nas zza oceanu i z żołnierską wprawą mieszają wiele gatunków muzycznych. Z żołnierską, ponieważ wokalista Zielonej Strefy Amerykańskiego Bluesa jest byłym marines. Przygotujcie się więc na bluesowe pole walki.

W piątek (18.09) na scenie RCKP pojawi się Studio Piosenki Swing i Keith Thompson Band. Keith Thompson to brytyjski muzyk współpracujący z takimi gwiazdami jak Eric Clapton, Tina Turner czy Robert Plant. Trzydzieści lat doświadczenia na scenach całego świata spowodowało, że gitara w jego rękach czasem płonie. Brytyjski wirtuoz gitary potrafi również całkiem nieźle śpiewać.

Wisienką na festiwalowym torcie Jest występ ŁukaszaGorczycy z gościem specjalnym Lorą Szafran. Występ artysty to koncertowa kontynuacja płyty „Gorczyca i przyjaciele”, do nagrania której muzyk zaprosił wielu zdolnych artystów.

Galicja Blues Festiwal to wydarzenie, którego nie możecie przegapić. Pamiętajcie o maseczkach i dobrym humorze! Blues z Wami!

redakcja