Daria Kosiek i Maciej Harna w Etnocentrum

Niezwykły koncert odbędzie się dzisiaj (27.09) w krośnieńskim Etnocentrum. To jeden z koncertów w ramach obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Macieja Harny nikomu w regionie przedstawiać nie trzeba. Od wielu lat bowiem jest tu doskonale znany z niesamowitych kompozycji Orkiestry Jednej Góry Matragona, a także współpracy z legendą muzyki punkowej, bieszczadzkim KSU. Maciej Harna to muzyk, który piękna muzyki świata szuka tam, gdzie inni widzą tylko stare cerkiewne wzgórze czy bieszczadzką górę i leniwie płynący z niej strumień. Multiinstrumentalista traktujący z wielką powagą indyjski sitar i polską lirę korbową.

Daria Kosiek to wyjątkowe umiejętności wokalne rozwijane pod okiem Jewhena Jefremowa czy Tatiany Sopiłko. Wokalistka śpiewała w zespołach Widymo i Kapeli na Dobry Dzień. W tamtym roku (2019) wygrała Przegląd Pieśni i Muzyki Ludowej Kropa w Korczynie. Okazała się najlepsza w kategorii solistów. Jej niepowtarzalny głos i muzyczna dusza Macieja Harny zapowiadają niezwykłą muzyczną ucztę.

Jak reklamują oficjalne strony Etnocentrum – Artyściw swojej muzycznej podróży przedstawią tradycyjne pieśni ludowe pochodzące z karpackich światów między innymi Łemków, Bojków i Słowackich Rusinów, których przejmujące piękno i życiowe prawdy podkreśli cudowne brzmienie liry korbowej, instrumentu towarzyszącego w przeszłości dziadom i wędrownym lirnikom.

Koncert duetu Daria Kosiek & Maciej Harna rozpocznie się o godzinie 19:00 w Etnocentrum w Krośnie.